Weedingtech je britská společnost, která navrhuje a vyrábí inovativní systémy kontroly plevele bez herbicidů.

Již na počátku devadesátých let se naši zakladatelé, skupina předních ekologů, obávali dopadu širšího používání tradičních chemických herbicidů na životní prostředí ve snaze o vyšší zemědělské výnosy. Byli přesvědčeni, že musí existovat komerčně dostupná alternativa k tradičním herbicidům a chtěli nabídnout ekologické řešení pro použití i v citlivých oblastech.

Spolupracovali s vedoucími partnery v odvětví na vylepšení procesu, kterým se teplo aplikuje na plevel. Nakonec dospěli k patentovanému procesu, který poprvé použil pěnu a horkou vodu. Jiné společnosti se také snažily vyvinout alternativy bez herbicidů. Zpravidla to byla pouze teplá voda nebo pára. My ale nevěříme, že by to takto někdy mohlo fungovat. Tyto technologie nejsou dostatečně účinné a efektivní. Věříme, že Foamstream (horká pěna) je jediná, skutečně komerčně životaschopná alternativa k tradičním chemickým herbicidům.

Založení společnosti se datuje v roce 2011. Od té doby se těšíme rychlému růstu podpořeného investicemi z prestižního fondu pro nízkouhlíkové inovace a dalších významných britských a evropských investorů, včetně společnosti Ben Goldsmith a rodiny Moultonových. Tato investice nám umožnila vyvinout a vyrábět sérii MW využívající systém Foamstream pro komerční využití.

Společnost Weedingtech se sídlem v Londýně má mezinárodní strategii expanze a společnost již vybrala agenty, aby zvládla prodej v celé Evropě av západní Kanadě.

Společnost Weedingtech byla založena s posláním, aby odstranila status quo a používala inovativní technologii k vyřešení zmíněných problémů. Rozvoj probíhá tak, aby se naplnili cíle a vize společnosti. Chceme se stát lídry v oblasti likvidace plevele bez herbicidů na domácím i světovém trhu, což sníží dopad tradičních chemických herbicidů v zahradách po celém světě.