Funguje Foamstream stejně účinně jako herbicidy?

Ano. Foamstream je přední světová metoda k hubení travin a mechu. Pokud jde o léčebné cykly a celkovou účinnost, blíží se nejvíce herbicidům. V případě mechu se domníváme, že je ještě účinnější. Je to výsledek dlouhé cesty k rozvoji nejmodernějšího systému, který zabíjí plevel pomocí přesné kombinace velmi horké vody a naší patentované, biologicky odbouratelné pěny (samotný Foamstream).

Jsou nevhodná místa pro použití Foamstreamu?

Ne. Foamstream může být používán kdekoli, kromě středu velkých vodních útvarů. Je zvláště vhodný pro ošetření citlivých prostředí, vodních cest a chráněných přírodních oblastí zvláštního vědeckého významu, kde je omezeno používání tradičních chemických herbicidů.

Proč je horká pěna účinnější než horká voda?

Existuje několik klíčových důvodů:

  • Funguje prokazatelně lépe než horká voda a stojí méně.
  • Na světě neexistuje žádný jiný systém, který by byl účinnější na mechy a řasi, než je horká pěna Foamstream. Vyžaduje méně aplikačních cyklů než jakýkoliv, na trhu dostupný produkt, využívající horkou vodu.
  • Na rozdíl od horké vody, horká pěna významně šetří omezené zdroje vody a nafty a nevyžaduje použití silných odvápňujících chemikálií.

Další informace naleznete v našem informačním letáku.

Je Foamstream určen výhradně k hubení plevele?

Ne. Byla také prokázána jeho účinnost na mnoho různých typů vegetace, včetně mechu, který vyžaduje pouze jednu aplikaci. Současně je k dispozici mnoho různých nástavců, které mohou být použity i pro čištění různých skvrn a žvýkaček.

Může být systém použit s jiným nástavcem?

Ano, naprosto. Naše zařízení je dodáváno s nástavcem, který lze použít k odstranění žvýkaček a dalšími nároky čištění ulic. Navíc Foamstream umožňuje našim uživatelům ošetřit nejrůznější povrchy mnohem účinněji než jakékoliv jiné řešení.

Obsahuje vaše nabídka ještě i jiné produkty?

Ano. Pracujeme současně na všech frontách. Vylepšujeme stávající sortimentu obsahující mnoho produktů – viz. doplňky. Existuje i řada nových produktů, které jsou ve vývoji. Jedná se například o menší verzi pro použití v menším městském i vesnickém prostředí. Ale také vývoj větší verze, která může být použita v prostředí, jako jsou dálnice, silnice nebo  dlouhé úseky cest. Rovněž aktivně zkoumáme vývoj nových produktů v odvětvích zahradnictví a vinohradnictví.

Mohu si pronajmout produkt z MW-Série?

Ano, můžete. V mnoha oblastech pokrýváme tuto poptávku. Napište nám pro více informací.

Jaké vědecké studie potvrzují bezpečnost Foamstreamu?

Samotná pěna je vyrobena ze 100% biologicky rozložitelných organických materiálů, takže je zcela bezpečná a udržitelná bez ohledu na to, kde je použita. Ředitelství pro regulaci chemických látek (CRD) potvrdilo, že přípravek Foamstream nemá pesticidní účinek v kontextu nařízení (ES) č. 1107/09. Bezpečnostní list lze podle požadavků nařízení 1907/2006 (REACH) a 1272/2008 (CLP) dodat i na vyžádání. Společnost Weedingtech má regionální schválení ze všech zemí, ve kterých působí a je schválena pro ekologické použití. Existuje řada vědeckých studií, od projektu Clean Area až po nezávislý expertní výzkum. Studie Dr. Arndvera Schwele z JKI a Dr. Davida Hanke z Cambridge University (report v angličtině, v češtině), přesvědčivě prokázaly, že voda izolovaná přidáním pěny poskytuje výrazně lepší podmínky k hubení vegetace ve srovnání se systémy, které používají pouze horkou vodu.

Poradí si Foamstream s invazivním plevelem?

Ano. Zaznamenali jsme zvláštní úspěch s Tlusticí a dalšími invazními druhy, které vyrůstají kolem vody.

Jak rychle se projeví účinek Foamstreamu?

Účinky Foamstreamu jsou viditelné během několika minut. Buněčné stěny prasknou, jakmile se pěna aplikuje a plevel se znatelně zbarví. Podívejte se na video o Foamstream, kde je vidět proces v akci.

Z čeho je přípravek Foamstream vyroben?

Foamstream je vyroben z přírodních a udržitelných rostlinných olejů a cukrů pocházejících z brambor, kukuřice, pšenice a řepkového oleje. Všechny materiály používané ve výrobním procesu jsou z geneticky nemodifikovaných materiálů a udržitelných zdrojů. I když používáme méně než 0,001% palmového oleje, je přípravek certifikován  programem GreenPalm, který řídí kulatý stůl pro udržitelnost palmového oleje (RSPO). Spouštíme také prémiovou, bezpalmovou verzi Foamstreamu, kterou uvedeme během tohoto roku. Přečtěte si naši politiku životního prostředí.

Jak funguje Foamstream?

Foamstream působí tím, že na vegetaci přivádí teplo ve formě horké vody a pěny. Pěna působí jako tepelná přikrývka, která udržuje teplo na vegetaci dostatečně dlouho, aby ji zabila. Hustota pěny je odolná větru i dešti. V následujících odkazech si můžete přečíst detailní informace (česky, anglicky, ).

Proč je pěna nezbytná?

Jakékoliv tepelné zpracování je prostě nejúčinnějším způsobem přenosu tepla do rostliny. Horkovzdušné procesy, systémy horké vody a parní jednotky trpí obrovskými ztrátami tepla a energie a to je nakonec důvod, proč jsou tyto systémy neúčinné. Pěna je nejúčinnější způsob snižování ztrát tepla a energie. Udrží teplotu nutnou k hubení až 20krát déle.

Kolik školení je zapotřebí pro týmy pracující s Foamstreamem?

Žádný formální trénink nebo certifikace není zapotřebí. Půldenní praktická průprava s naším člověkem a váš tým bude připraven používat Foamstream a řadu MW.

Jak se přípravek Foamstream používá?

Použití pěnového proudu lze provádět pouze pomocí přívodu elektrického proudu skrz systémové řady MW. Jejich vysoká míra přesnosti znamená, že okolní vegetace je ochráněna před poškozením a zároveň umožňuje přístup k dříve obtížně přístupným okrajům a trhlinám. Další informace o technické specifikaci řady MW najdete v naší nejnovější brožuře.

Kolik aplikací je obvykle za sezónu potřeba?

Obvykle,  plevel likvidovaný Foamstreamem, vyžaduje pouze dvě až tři aplikace během sezóny (stejně pokud odstraňujete mech a řasy) – tím poskytuje uživatelům nízké náklady na vlastnictví. U horkovodních systémů je zapotřebí zhruba pět až sedm aplikací za sezónu – minimálně dvě pro mech.

Kolik stojí Foamstream?

Kontaktujte nás prosím na čísle +420 773 091 091 nebo e-mailu info@weedingtech.cz o podrobnostech našich cen.

Kde mohu koupit Foamstream?

Foamstream lze zakoupit výhradně u společnosti Weedingtech a prostřednictvím naši schválené globální sítě distributorů. Kontaktujte nás zde.

Mohu si koupit jen pěnu?

Bohužel ne. Vzhledem k potřebě vytápění pěnového proudu je pro tento proces nezbytná řada MW.

Jaké počasí vyžaduje Foamstream?

Foamstream může být používán za jakéhokoliv počasí (není-li zrovna nefér po někom žádat, aby šel ven). Jedná se o velkou změnu oproti tradičním postřikům a poskytuje našim koncovým uživatelům volnost výběru termínu, což umožňuje lepší plánování podnikání a lepší správu času pro operátory.

Může se Foamstream používat v blízkosti vodních toků?

Rozhodně ano. Spolupracujeme s vodárenskými společnostmi po celé Evropě, Foamstream se ukázal jako velmi úspěšný i v těch nejcitlivějších oblastech. Více informací o výhodách Foamstreamu pro vodárenské společnosti naleznete zde. 

Hledá Weedingtech nové distribuční partnery?

Ano. Chceme nabídnout naši technologii co nejvíce lidem. Úspěšně spolupracujeme s partnery na mnoha územích po celém světě. Zavolejte nám, pokud chcete zjistit, jaké ve vaší oblasti existují příležitosti.

Nenalezli jste odpověď, kterou potřebujete?

Pokud nevidíte odpověď na Vaši otázku, zašlete nám zprávu a my vám zašleme odpověď během několika hodin.