Kde ano a kde už brzy ne..

Debata o možném zdravotním a bezpečnostním riziku spojená s rozsáhlým používáním glyfosátu na plodinách a veřejných místech trvá už dlouhá léta.

S kontrastními vědeckými důkazy od různých organizací, včetně Světové zdravotnické organizace WTO, se EU v této věci názorově liší.

Dne 26. listopadu 2017 se Evropská komise rozhodla prodloužit licenci na dalších 5 let. Europoslanci v říjnu 2017 ve Štrasburku schválili nezávaznou rezoluci požadující úplný zákaz používání látky do konce roku 2022. Co nejdříve chtějí také zakázat po celé Evropě používání glyfosátu před sklizní. Mnoho evropských zemí  již podniklo kroky k zákazu glyfosátu buď částečně nebo úplně.  Níže uvedená grafika znázorňuje evropskou glyfosátovou politiku:

 

Produkt Foamstream zastává vedoucí postavení na trhu v oblasti bezherbicidní regulace nevyžádané vegetace. Je významně používán ve Velké Británii a Evropě předními organizacemi, včetně Glastonbury Town Council, Yeo Valley, Quadron, South West Water , Svevia, SITA a dalšími společnostmi. Na rozdíl od tradičních herbicidních přípravků poskytuje vysoce účinný, všestranný a ekologicky nezávadný způsob likvidace plevele, řas a mechu.

Pokud máte zájem vyzkoušet naše technologie a výrobky, neváhejte nás kontaktovat na čísle +420 773 091 091 nebo na e-mailu info@weedingtech.cz.